Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zgodnie z art.13 ust.1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) oraz przepisami Dekretu ogólnego KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim z dnia 13 marca 2018 roku informuję, iż: informuję, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Bursa dla Dziewcząt, ul. Schodowa 6, 43-300 Bielsko Biała, REGON: 243102270, NIP: 547-17-64-395 prowadzona przez: Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame Prowincja Polska w Opolu ul. Mały Rynek 5, 45-020 Opole, REGON: 040001770, NIP: 754-17-22-702. Więcej informacji dostępnych jest pod następującym adresem.

O nas...

  
  
Drodzy Rodzice!

  
   Jeśli będziecie rozważać wraz ze swoją córką ubieganie się o przyjęcie do naszego Internatu, bądźcie pewni, że:

  • Wasze dzieci będą u nas bezpieczne
  • opiekę traktujemy serio
  • nie narzucamy światopoglądu, ale przywiązujemy wagę do fundamentalnych wartości
  • odróżniamy nowoczesność od chaosu
  • nasze pensjonariuszki traktujemy jak rodzinę
  • kochamy i wymagamy
  • nam nie jest wszystko jedno!

   To z nami przez kilka lat Wasze dzieci będą spędzać najwięcej czasu. Wasza córka może zawsze liczyć na rozmowę, dyskrecję i wsparcie w kluczowym dla jej rozwoju etapie życia, który jest jednocześnie dla niej trudnym rozstaniem z najbliższymi. My po pracy nie idziemy do domu i nie liczymy godzin pracy. Jesteśmy otwarte na każdy kontakt także z Wami - bezpośredni, telefoniczny lub e-mailowy.

Serdecznie zapraszamy!


Siostry Szkolne de Notre Dame

Modlitwa w drodze Langusta Na Palmie Siostry Szkolne de Notre Dame Arkadio Deon.pl Wiara.pl Bosko.pl Andrzej Wronka Pomoc duchowa Fronda.pl

Nowatorstwo

W Bursie dla Dziewcząt w ostatnich latach bardzo chętnie korzysta się z narzędzi multimedialnych, takich jak komputery, projektor, dobre nagłośnienie, a także z Internetu. W czasie różnego rodzaju spotkań z dziewczętami używa się edukacyjnych programów medialnych (np. „Perfekcyjna pani domu” jako zachęta do udziału w Konkursie Czystości), ciekawych filmików z Facebooka lub z You Tube, aby za ich pomocą zmotywować do podejmowania pracy nad swoim charakterem. 

W ramach profilaktyki organizuje się różnego rodzaju warsztaty, w czasie których zapraszane osoby - eksperci starają się zachęcić mieszkanki Bursy do szukania własnych pasji, zdolności, do odkrywania poczucia własnej wartości i wiary w siebie. Do tej pory zorganizowano warsztaty pt. Jesteśmy piękni Twoim pięknem, Panie prowadzone przez państwa Młynarskich z Opola oraz warsztaty Rób to, co kochasz prowadzone przez rapera Arkadio z Nowego Sącza.

Na prośbę mieszkanek Bursy, na terenie całego budynku dostępna jest sieć Wi-Fi, którą młodzież może wykorzystywać w celach edukacyjnych.

Nowością w Bursie jest także wprowadzenie ankietowania mieszkanek w celu przeprowadzania ewaluacji i wyciągania praktycznych wniosków dla podniesienia jakości oferty tej placówki.

 

2024  Bursa Sióstr de Notre Dame   globbers joomla templates