Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zgodnie z art.13 ust.1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) oraz przepisami Dekretu ogólnego KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim z dnia 13 marca 2018 roku informuję, iż: informuję, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Bursa dla Dziewcząt, ul. Schodowa 6, 43-300 Bielsko Biała, REGON: 243102270, NIP: 547-17-64-395 prowadzona przez: Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame Prowincja Polska w Opolu ul. Mały Rynek 5, 45-020 Opole, REGON: 040001770, NIP: 754-17-22-702. Więcej informacji dostępnych jest pod następującym adresem.

O nas...

  
  
Drodzy Rodzice!

  
   Jeśli będziecie rozważać wraz ze swoją córką ubieganie się o przyjęcie do naszego Internatu, bądźcie pewni, że:

 • Wasze dzieci będą u nas bezpieczne
 • opiekę traktujemy serio
 • nie narzucamy światopoglądu, ale przywiązujemy wagę do fundamentalnych wartości
 • odróżniamy nowoczesność od chaosu
 • nasze pensjonariuszki traktujemy jak rodzinę
 • kochamy i wymagamy
 • nam nie jest wszystko jedno!

   To z nami przez kilka lat Wasze dzieci będą spędzać najwięcej czasu. Wasza córka może zawsze liczyć na rozmowę, dyskrecję i wsparcie w kluczowym dla jej rozwoju etapie życia, który jest jednocześnie dla niej trudnym rozstaniem z najbliższymi. My po pracy nie idziemy do domu i nie liczymy godzin pracy. Jesteśmy otwarte na każdy kontakt także z Wami - bezpośredni, telefoniczny lub e-mailowy.

Serdecznie zapraszamy!


Siostry Szkolne de Notre Dame

Modlitwa w drodze Langusta Na Palmie Siostry Szkolne de Notre Dame Arkadio Deon.pl Wiara.pl Bosko.pl Andrzej Wronka Pomoc duchowa Fronda.pl

Oferta, warunki lokalowe

Celem istnienia Bursy jest wspieranie dziewczyn, które zamieszkały u nas, w ich rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, duchowym i fizycznym. 

Aby zatroszczyć się o te wszystkie dziedziny ludzkiego życia:

 • staramy się o rodzinną atmosferę;
 • jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami i szkołami, do których uczęszczają nasze mieszkanki;
 • podejmujemy współpracę z instytucjami oraz pojedynczymi osobami wspierającymi rozwój młodego człowieka;
 • kładziemy nacisk na spotkania indywidualne;
 • organizujemy spotkania formacyjne i informacyjne;
 • umożliwiamy udział w wydarzeniach kulturalnych
 • wspieramy w rozwoju osobistych talentów i zainteresowań.

W celu podnoszenia standardu warunków lokalowych i zapewnienia większego bezpieczeństwa mieszkanek, przez wszystkie lata istnienia Bursy w okresie wakacji w budynku odbywają się remonty. W 2011 r. został zatwierdzony projekt kapitalnego remontu budynku, który jest powoli realizowany. Obecnie Bursa posiada: 12 pokoi dwuosobowych, 14 pokoi trzyosobowych, 5 pokoi czteroosobowych. Przy pokojach po kapitalnym remoncie znajdują się łazienki. Takich pokoi mamy na dzień dzisiejszy 9.

Do dyspozycji mieszkanek Bursy są również: jadalnia, uczelnia, pracownia malarska i komputerowa, sala rekreacyjna, aula, pokój gościnny i kaplica.

W 2011r. roku zostało adaptowane poddasze na cele mieszkalne. W celu zapewnienia dobrej ochrony przeciwpożarowej budynek jest wyposażony w czujki i kurtyny dymowe, klapy oddymiające i drzwi przeciwpożarowe. Wszystkie te urządzenia tworzą system podłączony do Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku- Białej.

Mieszkanki Bursy mają w zestawie 3 posiłki dziennie w formie szwedzkiego stołu: śniadanie z możliwością zabrania do szkoły II śniadania, obiad i kolację. Dodatkowo podstawowe produkty spożywcze są dostępne poza godzinami posiłków w czasie godzin otwarcia jadalni (w godz. 6.00–8.00 i 12.00–21.30). Wszystkie posiłki są przygotowywane przez panie pracujące w naszej kuchni, które wkładają w swą pracę nie tylko umiejętności, ale również serce.

2024  Bursa Sióstr de Notre Dame   globbers joomla templates