Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zgodnie z art.13 ust.1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) oraz przepisami Dekretu ogólnego KEP w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim z dnia 13 marca 2018 roku informuję, iż: informuję, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Bursa dla Dziewcząt, ul. Schodowa 6, 43-300 Bielsko Biała, REGON: 243102270, NIP: 547-17-64-395 prowadzona przez: Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame Prowincja Polska w Opolu ul. Mały Rynek 5, 45-020 Opole, REGON: 040001770, NIP: 754-17-22-702. Więcej informacji dostępnych jest pod następującym adresem.

O nas...

  
  
Drodzy Rodzice!

  
   Jeśli będziecie rozważać wraz ze swoją córką ubieganie się o przyjęcie do naszego Internatu, bądźcie pewni, że:

  • Wasze dzieci będą u nas bezpieczne
  • opiekę traktujemy serio
  • nie narzucamy światopoglądu, ale przywiązujemy wagę do fundamentalnych wartości
  • odróżniamy nowoczesność od chaosu
  • nasze pensjonariuszki traktujemy jak rodzinę
  • kochamy i wymagamy
  • nam nie jest wszystko jedno!

   To z nami przez kilka lat Wasze dzieci będą spędzać najwięcej czasu. Wasza córka może zawsze liczyć na rozmowę, dyskrecję i wsparcie w kluczowym dla jej rozwoju etapie życia, który jest jednocześnie dla niej trudnym rozstaniem z najbliższymi. My po pracy nie idziemy do domu i nie liczymy godzin pracy. Jesteśmy otwarte na każdy kontakt także z Wami - bezpośredni, telefoniczny lub e-mailowy.

Serdecznie zapraszamy!


Siostry Szkolne de Notre Dame

Modlitwa w drodze Langusta Na Palmie Siostry Szkolne de Notre Dame Arkadio Deon.pl Wiara.pl Bosko.pl Andrzej Wronka Pomoc duchowa Fronda.pl

Współpraca z instytucjami i specjalistami

Mając na uwadze dobro dziewczyn mieszkających w Bursie staramy się współpracować z różnymi organizacjami i placówkami. Mamy w swojej historii współpracę ze Stowarzyszeniem Wiosna, Drahma, czy z franciszkańskim Biurem Misyjnym. Utrzymujemy kontakt ze szkołami, do których uczęszczają mieszkanki naszej Bursy, a także poradnią Rodzinną w Bielsku-Białej przy placu Opatrzności Bożej. 

Współpracujemy wreszcie z pojedynczymi osobami i rodzinami, które mogą pomóc dziewczynom kształtować własną osobowość. Należą do nich: Katarzyna Młynarska – wokalistka, muzykolog, trener emisji głosu, pedagog; Stanisław Młynarski – teolog, coach; Arkadiusz Zbozień – raper, pisarz, rekolekcjonista, organizator społecznej akcji: Rób to co kochasz; ks. Zbigniew Krochmal – absolwent teologii, ekonomii i dziennikarstwa, duszpasterz posiadający bogate doświadczenie pracy z człowiekiem; Danuta Dybowska - pedagog, doradca psychologiczny, specjalista zabaw bezalkoholowych; Adam Stanclik – psychoterapeuta, posiada długoletnie doświadczenie pracy z młodzieżą; ks. Maciej Kornecki – duszpasterz w naszej Bursie, katecheta dzieci i młodzieży. Prof. dr hab. Wiesław Dembek, jako społecznik pracujący w instytucjach państwowych i patriotyczno-historycznych, jest naszym konsultantem w sprawach trudnych i nietypowych, których nie brak w kontaktach ze światem „zewnętrznym”. 

 

2024  Bursa Sióstr de Notre Dame   globbers joomla templates